Дякуємо
Ми скоро з вами зв'яжемось
Система безперервної аутотрансфузії Fresenius (CATS) є першим затвердженим і комерційно доступним пристроєм для аутотрансфузії, який промиває та відокремлює відновлені еритроцити за допомогою безперервного центрифугування. Кров проганяють через машину і дають розділитись в центрифужній подвійній спіральній промивній камері. Під час центрифугування еритроцити виштовхуються до зовнішньої стінки спіралі, а решта формених елементів прилипають до внутрішньої стінки.
Тромбоцити, плазма та лейкоцити видаляються, коли до концентрованих еритроцитів додають промивний розчин (наприклад, фізіологічний розчин). CATS може концентрувати еритроцити із цільної крові або зі збережених одиниць еритроцитів перед ресуспендуванням у звичайному фізіологічному розчині до бажаного гематокриту (а також може відокремлювати багату тромбоцитами плазму від цільної крові та концентрувати тромбоцити). Для одноразової промивної камери CATS необхідний мінімальний об’єм заповнення складає 30 мл, що дозволяє промивати невеликий об’єм крові без будь-яких істотних модифікацій системи. Оскільки камера постійно обертається під час обробки, в камері для миття практично не залишається залишкових еритроцитів, що забезпечує краще відновлення, ніж у звичайних клітинних процесорах та пристроях для автотрансфузії, які використовують чашу або пневматичний диск.
Для прямого порівняння, система CATS генерувала промиті еритроцити із незмінними рівнями калію та невеликим гемолізом, на відміну від одиниць, отриманих від апаратів COBE 2991. CATS також була здатна виробляти концентрати еритроцитів із вищим гематокритом, ніж COBE 2991 та більшість інших звичайних пристроїв для аутотрансфузії з переривчастим потоком. Під час тестування на видалення жирових клітин із відновленої крові, CATS перевершив переривчасті системи (наприклад, Cell Saver 5) і був на одному рівні з Cell Save Elite, що містить інтегровану програму для видалення жиру. Хоча система CATS представляє собою систему значно удосконаленого клітинного процесора на основі центрифугування та пристроїв для автотрансфузії з переривчастим потоком, існує певне обмеження: відмивання еритроцитів за допомогою CATS не дає сталого рівня видалення вільного гемоглобіну і негативно впливає як на форму еритроцитів, так і на вміст в клітині 2,3-DPG після обробки. Подібно до інших клітинних процесорів на основі центрифугування, негативний вплив обробки CATS на властивості еритроцитів може збільшуватися залежно від часу після процедури відмивання.
Хоча пристрої для аутотрансфузії традиційно використовуються для промивання свіжої крові, втраченої під час операції, також досліджувалося промивання збережених еритроцитів за допомогою девайсів для підготовки крові до аутотрансфузії. De Vroege та співавтори виявили, що вміст АТФ і 2,3-DPG в еритроцитів знижувався після промивання. Крім того, не зважаючи на те, що в пакеті для відходів знаходили вільний гемоглобін, в кінцевій одиниці відмитих еритроцитів рівень вільного гемоглобіну не знижувався. Це вказувало на те, що процедура промивання потенційно пошкодила і лізувала деякі еритроцити, що призвело до вивільнення внутрішньоклітинного гемоглобіну. Можливо, що постійне погіршення стану еритроцитів при зберіганні робить їх більш сприйнятливими до лізису під час центрифугування. Цікаво, що промивання збережених еритроцитів за допомогою Cell Saver також не зменшувало кількість мікрочастинок в кінцевому результаті, тоді як система CATS була здатна видаляти мікроагрегати з широким діапазоном розмірів. Крім того, пристрої для аутотрансфузії використовують специфічні режими віджиму для видалення забруднень, які зазвичай не зустрічаються у відновлених одиницях еритроцитів (наприклад, жир, кістки тощо), і тому не можуть бути повністю безпечним для заготовлених, крихких еритроцитів.
Також пристрої для аутотрансфузії використовуються для відділення тромбоцитів від багатої тромбоцитами плазми. Три типи пристроїв для аутотрансфузії, які використовують чашу Летама, чашу Бейлора або закриту спіральну камеру, показали лише 50-60% відновлення тромбоцитів, що було значно нижчим, ніж при звичайному центрифугуванні.